Napište nám
 
 

Tip na dovolenou :

V roce 2007 jsme byli na Rhodosu. Kdysi dávno v roce 1996 jsme byli v Itálii, tehdy ještě autobusem a ještě jsme byli ve třech. V následujících letech jsme jezdili po Čechách. Poznali jsme spoustu krásných míst a doufám , že se ještě na pár koutů Čech  s rodinou podíváme. Letošní dovolená byla spousta peněz, musím říct, že do poslední chvíle jsem nevěřil, že skutečně odletíme. Stálo to za to a nabízím pár fotek k nahlédnutí. Některé jsou z fotáku 3MPx , no a něco obstaral mobil Nokia

Nakonec jsme vybrali Čedok, a na Rhodosu letovisko Kolymbia. Ten hotel se jmenoval Delfinia-resort. A klobouk dolů měli to perfektně zorganizované. Jen jsme přistáli byl tam delegát, poslali nás do příslušného autobusu. A při odletu (ve 2.00 v noci) to samé , vyzvedl nás autobus, na letišti delegáti a nepustli nás ze zřetele dokud jsme nebyli v letadle. Fakt výborný služby. 

Nelitovali jsme, byla to fakt nádhera. Klidná část města a na pláž to bylo asi 15minut. Holky stejně byly nejraději u hotelového bazénu. Vezli jsme s sebou lahev vodky: kdyby náhodou byly problémy. Ale všechno bylo naprosto v pohodě. Nikdo jsme neměli ani náznak nějakých potíží

A nakonec jedna poznámka : Za celou dobu pobytu na ostrově jsme jen jednou v dálce viděli nějaký mráček. Na Rhodosu je prý 330 slunečných dnů v roce.

obloha
 
 
 
 
 
 
 
 
Přístav Rhodos
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Let : Zpoždění při odletu bylo jen dvě hodiny, a tak jsem měl alespoň čas si prohlížet letadla na letišti. Nasekal jsem asi 50 fotek různých letadel.....

Let byl celkem v pohodě , trval 2 hodiny a bylo to tak akorát.

Na snímku je přístav Rhodos na severním výběžku ostrova. (tyhle dvě fotky se manželce fakt povedly)

Hotelový komplex.

Z letiště rozvážel autobus turisty po ostrově. Hotel byl jedním slovem nádherný. Když fotky vezmu odshora, tak : bázén a brouzdaliště pro děti , pohoda pod slunečníkem, bar a stoly k posezení, dětský koutek, delfínci jako symbol hotelu s (pokusem o panoramatickou fotku), bar ve večerních hodinách , a nakonec další pokus o panoramatickou fotku.

začalo to ranní snídaní. Všechna jídla formou švédských stolů. No , skoro každý den jsem si dával smažená vejce...

Pak byla svačinka. Pizza , nebo tak něco malého , slaného. Oběd , a odpolední svačina zase venku. odpoledne bylo kafíčko a něco sladkého. Večeře pak byla opět taková přecpávací. Ikdyž jak pro koho. Maželka většinou ďobala do salátu

Během dne jsme pak chodili k baru venku, kde bylo pití zdarma. Měli jsme program All inclusive. To jsme chtěli hlavně kvůli dětem. Celkem pěkně to vystihli dva Slováci. Přijde k baru a povídá nahlas : Tuto sa to volako platí, či ako to tu chodí. a druhý na to: Nie , Ráno v 9 to tu otvoria a pak už le piješ a piješ. Takže jsme si vůbec nemuseli lámat hlavu kde a za kolik koupit balenou vodu

Čedok měl v místě i delegáta, který se staral o děti. Byla tam pomalovaná budka s klimatizací a děti si tam chodili hrát a velmi rádi. Obden bylo večerní disco pro děti. Občas soutěže v brouzdališti. Naše mladší dcerka to zjistila až ke konci pobytu. Ale pak už jsme ji pomalu neviděli. Tahle služba byla ze strany Čedoku fakt perfektní.

Vzhledem k jídlu a vedru jsme chodili k moři až odpoledne vždycky do večeře a stačilo to.

Hotel    
 
 
 
 
 
 
 
  Hotel    
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Hotel   
 
 
 
 
 
 
Hotel    
 
 
 
 
   
Hotel + pokus o panoramatickou fotku 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hotel

 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Hotel

Rhodos
 
 
 
 
 
 
 
 
Rhodos
 
 
 
 
 
 
 
  
Rhodos
 
 
 
 
 
 
  
 
Rhodos
 
 
 
 
 
 
  
 
Rhodos
 
 
 
 
 
 
 

 


 
Rhodos
 
 
 
 
 
 
 
 
Rhodos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rhodos
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Rhodos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rhodos

Výlet do hlavního města ostrova, město Rhodos:

Jediný výlet , který jsme si zaplatili. Každý den pro nás cestovka nějaký výlet připravila, ale vzhledem k ceně jsme vybrali jen tento. Asi kolem 50€ na osobu, fakt moc.

První dvě fotky jsou z návrší nad městem. Antické památky. Zase musím pochvalit průvodkyni z Čedoku. Byla na nás připravená a moc pěkně o památkách ostrova povídala.

Jako další byl střed města. Obývali ho kdysi Templáři a měli tu mohutné opevnění. Opravdu veliké, je pořád na co koukat. no a jak to v dějinách bývá , ostrov obývali taky Turci, Židé, Italové.

Dvě takové zajímavosti.

Bydleli v část města, kde nebylo moc rodinných domků. Tak alespoň jeden. Přízemní, na střeše satelit, klimatizace a ohřívadlo na vodu.

Hmyz vpravo je cikáda. Jen náhodou jsme ji objevili. Brouk velký asi 4cm a dělá neskutečný kravál. 

Rhodos   
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Rhodos


Závěrem : Bylo to fajn dovolená, ale už se těším příští rok zase někam do Čech , nebo na Moravu..

   | Hlavní stránka ...  | Cestování ...  |