Napište nám
 
 

Tip na dovolenou :

V roce 2006 jsme s rodinou byli na dovolené na Šumavě. Byla to krásná dovolená. Příroda byla daleko míň dotčena lidskou činností než třeba Krkonoše nebo Jizerské Hory. Možná je to tím , že dlouho dobu tato místa patřila armádě a bylo zde hraniční pásmo. Určitě by stálo za to se sem někdy vrátit a dát si dovolenou znovu, tentokrát na kolech. Byl by to jiný typ výletů. Dost povídání , hurá na fotky Šumavy.

Modrava
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Modrava  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Modrava 

Ubytování : Modrava. krásné místo. Údolím potoka se dají dělat krátké procházky.

Nebo do některého z penzionů na posezení a zmrzlinový pohár.

Na Modravě je "íčko" neboli informace, neboli místo kde poradí, občerství, nechají posedět atd.

Den První.

Z Modravy směrem na Antýgl, asi tak  5km tedy  2 hodinky víceméně z kopečka.  Antýgl je krásně posazený kemp, v době naší návštěvy byl poloprázdný. Na Antýglu jsme si dali nanuka a po krátké rodinné poradě jsme pokračovali dál na Čeňkovu pilu. To bylo dalších asi 7km ale opět údolím řeky z kopečka. Dalo se to zvládnout za 2 hodinky. Přímo na Čeňkově pile je i muzeum ČEZu na téma : malé vodní elektrárny. Ve 14,30 jel autobus zpět na Modravu.
Po krátké kafíčkové pauze jsme skočili do auta a navštívili Kvildu. Bylo "íčko" , krátká procházka a nějaké nákupy. V íčko měli spoustu tipů na výlet a jízdní řády autobusů pro turisty. Přeprava autobusem zdarma i s koly. 

Antýgl   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Z Antyglu na Cenkovu Pilu   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Z Antyglu na Cenkovu Pilu   
 
 
 
 
 
 
Z Antyglu na Cenkovu Pilu   
 
 
 
 
 
 
 
 
Kvilda 
Boubínský prales
 
 
 
 
 
 
 
Boubínské Jezírko  
 
 
 
 
 
 
Rozhledna Boubín 

Den Druhý :

Výlet na Boubín.

Z Modravy autem pod Boubín na parkoviště. Bylo tam překvapivě levné parkovné. Výlet asi tak 16km. Kolem boubínského pralesa je okruh, ale nám to nedalo a i přes protesty dětí jsme si dali odbočku na rozhlednu. Dalo nám to zabrat, ale zvládli jsme to.

Den Třetí.

Třetí den jsme byli celkem utahaný i když většinu času jsme trávili v autě. Tento den i pršelo , ale vzhledem ke krátkým výletům to ani tolik nevadilo.

Vimperk nás trošku zklamal. V prostorách zámku bylo muzeum. Dá se projít během pár minut. Fajn bylo, že nám slečna na ručním lisu vytiskla pamětní list.

Hrad Kašperk určitě stojí za to vidět. Z parkoviště se jde asi 1,5km po pohodlné lesní cestě. Průvodce hodně věděl a zajímavě povídal. Fakt pěkný.

Hrad Rabí jsme nemohli vynechat. Už proto, že jsem tam byl jako malý kluk, když mě rodiče vzali na vodu. Parkovali jsme prakticky u hradu, bylo tam dost lidí.Ale bylo to pěkný, lze doporučit

No a cestou zpátky (už trošku unavený) byla poslední zastávka. Rozhledna Javorník. Rozhledny nás vždycky táhnou, zvlášť po krásném seriálu v televizi. Děti samozřejmě měli spoustu poznámek. Při cestě leží pěkná kaplička, příjemné místo k odpočinku v půli cesty.

Vimperk  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hrad Kašperk   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hrad Rabí     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozhledna Javorník 
Poledník
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prášilské jezírko

Den Čtvrtý :

Výlet na Poledník a Prášilské jezero.

Vyjeli jsme z Modravy autem a nechali ho pod Poledníkem. I tak to bylo k rozhledně asi 7km. Cestou zpět jsme šli trochu jinou cestou přes Prášilské jezírko.

Co dodat na vrchol se valily spousty lidí. I na kopci bylo plno. Jinak bezva rozhled , Skvělé občerstvení. Je nádhera, že vojenský objekt je přestavěn a zpřístupněn turistům.

Celkem jsme ten den našlapali asi 17km

Den Pátý.

Výlet po Slatích. Navštívili jsme ten den 3 slatě, a celkem našlapali asi 15km

Měl to být spíš oddychový den. K Šumavě patří i slatě, a někde v hloubi duše je vzpomínka na toho Krále Šumavy , jak přecházel hranice. Tak jsme si to nemohli nechat ujít.

Dřevěná vyhlídka je asi 300m od auta, výhled na celou slať. Asi nejzajímavější byla tabule s průměrnými celoročními teplotami tohoto místa. Je to jen pár stupínků nad nulou.

Pak jsme navštívili další slať. Tam jsme si dali chvíli oddechu a pohody akochali se krajinou a dvěma druhy kačen. Jedny byly "plavavé" a druhé "potápivé" . Nazvali jsme je tak proto, že se úspěšně potápěli na poměrně dlouhou dobu.

K poslední slati jsme šli z Modravy pěšky. Byla trošku delší tůra , ale bylo pěkně, tak jsme si to užili.

Slatě   
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Slatě    
 
 
 
  
  
Slatě
Černé jezero   
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Čertovo jezero

Den Šestý.

Ze známých míst nám jich ještě pár chybělo, ale chtěli jsme ještě vidět Černé a Čertovo jezero, nedaleko Železné Rudy. Ve městě je fajn  "íčko" Dostali jsme spousty informací o okolí a tipy na výlety. Co dodat. Celkem nám vyšlo počasí. Chvílemi pršelo, ale dalo se to. Odhaduji , že jsme našlapali asi 15km. Auto jsme nechali na parkovišti na kopci nad Železnou Rudou.  U Železné Rudy je ještě rozhledna , ale to jsme už vynechali a mazali zpět na Modravu na večeři.


Závěrem : Bylo to fajn dovolená, a měli jsme kliku na počasí. Když pršelo měli jsme zrovna naplánované výlety autem. Příště pojedem s kolama.

   | Hlavní stránka ...  | Cestování ...  |